Otomotiv Teknolojileri

OTOMOTİV ELEKTRONİĞİ

ABS (Otomatik Frenleme Sistemi) ve EBS (Elektronik Fren Sistemi) : Motorlu araçlarda araç sürüş kontrolünü yöneten sistemlerdir. ÜSTÜNOVA uzman elektronik ve yazılım mühendislik kadrosuyla, öncelikle ağır vasıta araçlar için planlanacak ABS ve EBS sistemlerine yönelik Ar-Ge faaliyetlerinde paydaşları ile yer almaktadır.  Bu çalışmalarda sistem mühendisliği disipliniyle entegrasyon, ABS ve EBS algoritmalarının geliştirilmesi ve test alanlarında paydaşlarımızla birlikte yer almaktayız.

Elektronik sürüş sistemleri çevresinde bütünleşik bir yapıda aşağıdaki alanlarda çalışmalar yürütüyoruz.

• Sistem entegrasyonu
• Araç Simülatör Tasarımı (yazılım ve platform)
• ABS fren sistemi HIL ve performans testleri
• Saha testleri

Diğer yandan elektronik harp ve radar sistemlerinde elde ettiğimiz tecrübeyi otomotiv sektöründe engel tanıma ve otonom teknolojilere çözüm olacak şekilde aktarmayı hedeflediğimiz araştırma projeleri planlamaktayız.

KRİTİK MALZEMELER

ÜSTÜNOVA olarak savunma ve otomotiv sektörlerinin kesiştiği nokta olan malzeme teknolojilerinde bir yandan yüksek teknolojide kullanılan kritik malzemeler diğer yandan sık kullanıma yönelik fonksiyonel malzeme ortaya çıkarma yönündeki araştırma ve geliştirme çalışmalarının içerisinde yer alıyoruz.

Üniversiteler ile çalışmalarımızın ön planda olduğu bu alanda malzeme geliştirme çalışmalarına destek verirken malzeme işleme ihtiyaçlarına yönelik teknoloji firmaları ile çalışmaktayız.